30 Yaşından Sonra Boy Uzatmaya Yarayan 4 Egzersiz

02 Nisan 2015 0

Genel olarak kabul gören inancın aksine 30 yaşından sonra dahi boyun uzadığını gösteren araştırmalar bulunmaktadır. Aşağıda izah edeceğimiz 4 egzersiz uygulandığı ve dengeli beslenmeye de dikkat edildiği taktirde 30 yaşından sonra dahi boyun uzatılabileceği araştırmacılarca ispatlanmıştır.

1. Barfiks Salınması

barfiks-salınması

Omurgayı gerdiren bu egzersiz oldukça basit ama etkilidir. Bütün ihtiyacınız olan bütün vücudunuzu saldığınız zaman ayaklarınızın yere değmeyeceği bir barfix demiridir. Evde böyle bir düzenek kurmak şartıyla evde bile yapabileceğiniz bir egzersizdir. Tek yapmanız gereken barfix demirinden tutunuz vücudun rahat bir şekilde sallanmasını sağlamaktır. Ellerin aralığı vücut genişliği kadar olmalıdır. Demirde asılı olarak durabildiğiniz kadar durun. Şayet yorulursanız ayakları yere değdirmeye çalışırcasına ileri geri de sallanabilirsiniz (unutmayın ayaklar yere değmemeli). bu egzersiz haftada 3-4 kez düzenli yapılırsa boyunuza 3-5 santim ekleyebilirsiniz. En kötü ihtimalle bu hareket uzun süre bilgisayar karşısında oturmaktan kaynaklanan postürünüzün düzelmesine de katkı sağlayacaktır.

2. Kobra Germesi

kobra-germesi

Aslı bir yoga egzersizi olan bu hareketi yaparken vücudu resimdeki gibi bir yılan gibi eğmeye çalışıyoruz. Egzersizin boyu uzattığı gibi omurgaya da faydası var. Günde 3-4 kez tekrarlanabilir ve her seferinde 5-30 saniye süresince yapılmalıdır.

3. Ayak Bilekleri İle Ağırlık Kaldırma

bilek-ağırlık-egzersizi

Bu bacakların boyunu uzatmak için en iyi egzersiz. Dizdeki kıkırdakların uzamasına yarar. Yine resimde görüldüü gibi ayak bileklerine yeterli ağırlık takıldıktan sonra ayakları yere paralel bir şekilde gerdiriyoruz. Düşük ağırlıkla başlayıp ağırlığı artırmakta fayda var.  Ağırlıkları kaldırmaz hale gelene kadar gerdirme hareketini yapıyoruz. Ayakları dinledirmek için 6-10 kere havada ayakları ileri geri savurabiliriz. En iyi sonuç için haftada 3-4 kere tekrarlanmalıdır.

4. Esneme ve Germe

germe

Bildiğimiz esneme ve germe hareketleri. Banyodan hemen sonra yapılması tavsiye edilir, çünkü vücut kasları banyodan sonra ısınır. Kafa dik ve omuzlar geniş olarak 5 dakika yürüyün. Sonra vücuttaki gerginliği atmak için gevşekçe kollar ve bacaklarınızı sallayın. Sonra da bildiğimiz esneme ve germe hareketlerini yapın 5-10 dakika kadar. Yine haftada 3-4 kez tekrarlanması gerekiyor en iyi neticeyi almak için.

Aşağıdakilerden birini mi aramıştınız?

Yorum Yapın »