Gmail E-postalarınızı Daha Hızlı Okuyun

26 Aralık 2008 1

Şayet  Internet Explorer 7 kullanıcısı iseniz Gmail hesabınızı ziyaret ettiğinizde Ayarlar, Çıkış vs. bağlantılarının olduğu sağ üst köşedeki alanda “Daha hızlı Gmail” adlı yeni bir bağlantı ile karşılaşacaksınız.

hizli-gmail

Sayfayı ziyaret ettiğinizde ise Firefox ve Google Chrome tarayıcıları indirme bağlantılarının olduğu Google’ın şu mesajını göreceksiniz.

Daha hızlı bir tarayıcı kullanarak Gmail işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirin

Tarayıcılar Gmail gibi tarayıcıları en üst sınırlarında kullanan uygulamaları çalıştırma konusunda giderek daha hızlı ve daha iyi duruma geliyor. En iyi Gmail deneyimini elde etmek ve Gmail’i ortalamada iki kat daha hızlı çalışır hale getirmek amacıyla, tarayıcınızı Windows üzerinde çalışan en hızlı Gmail tarafından desteklenen tarayıcı‘lardan birine yükseltmenizi öneririz.

firefox-chrome-indir

Internet Explorer tarayıcılarda çok yakınlarda bulunan ciddi bir açıkla ilgili olarak bir yazı yazmış ve sizlere Firefox başta olmak üzere diğer tarayıcıları kullanmayı tavsiye etmiştim. Google’ın yaptıklarına bakılırsa herkes Internet Explorer dışında başka bir tarayıcı kullanana kadar Google’ın bu işin peşini bırakacağını zannetmiyorum. Yıllardır Internet Explorer’ı mecbur kalmadıkça kullanmayan birisi olarak ben de bu işin peşini bırakmayı düşünmüyorum açıkçası. Ayrıca tecrübelerime dayanarak söyleyebilrim ki Google’ın iddia ettiği “ortalamada iki kat daha hızlı” erişim iddiası da gerçek. O yüzden lafı fazla uzatmadan değişik yazılarımda tekrar tekrar sunduğum alternatif tarayıcı bağlantılarını tekrar ediyorum. Kendinize bir iyilik yapın ve bugünden tezi yok tarayıcınızı değiştirin.

Firefox ( Benim kişisel favorim, eklentileri yardımıyla bu tarayıcı ile yapamayacağınız hiçbirsey yok gibi.)
Google Chrome (Google tarafından çıkarılmış oldukça yeni bir tarayıcı.)
Opera (Türkçe dil desteği için International seçeneğini seçin.)

Aşağıdakilerden birini mi aramıştınız?

1 Yorum »

  1. caprice 09 Ocak 2009 , 03:35 - Reply

    Internet Explorer’ırdan şaşmam valla

    Peki başka bir tarayıcıyı denediniz mi hiç?

Yorum Yapın »