Microsoft Excel’de Sayfa ve Hücre Korumasını Kaldırma

08 Ağustos 2008 2

Microsoft Excel’de koruma altına alınmış bir ya da birden fazla hücrede veya tamamı koruma altına alınmış sayfalarda değişiklik yapabilmemiz için korumanın kaldırılması gerekmektedir. Her ne kadar hücre veya hücrelerin koruma altına alınması biraz uzun sürse de bir veya birden fazla hücrede mevcut bulunan korumanın tamamen kaldırılması için yapılan işlem oldukça basittir. Bunun için sayfadaki korumayı kaldırmamız yeterli olacaktır.

Sayfa korumasını kaldırmak için Araçlar->Koruma->Sayfa Korumasını Kaldır… seçeneğini seçin.

sayfa hucre korumasini kaldir1

Unutmayın ki Sayfa Korumasını Kaldır… seçeneği yalnızca sayfamız daha önce koruma altına alınmışsa görünecektir. Sayfa koruma altına alınmamışsa bunun yerine Sayfayı Koru… seçeneğini göreceksiniz.

sayfa hucre korumasini kaldir2

Daha sonra açılan pencerede sayfayı koruma altına alırken kullandığımız şifreyi girip tamam tuşuna bastığımızda sayfamızda istediğimiz değişiklikleri yapabiliriz.

Aşağıdakilerden birini mi aramıştınız?

2 Yorum »

  1. Göksel 13 Ağustos 2011 , 16:27 - Reply

    20076 kullanıyorum. Bir excel sayfasını şifre kullanarak korumaya aldım.. Ancak usb bellek ile taşıdığımda (ayni versiyon office kullanılarak) bir başka bilgisayarda açılmadı. Şifremi doğru girdiğim halde kabul etmiyor.. Konuyla ilgili yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

  2. beyce1965 07 Şubat 2009 , 21:50 - Reply

    Excel 5.0 da açılış şifresi ve değiştirme şifresini nereden değiştirebilirim? Bilgi verirseniz sevinirim.

    Hiçbir fikrim yok. Bilen varsa yardımcı olsun lütfen!

Yorum Yapın »