Microsoft Live ve Hotmail Hesabımla Skype’a Bağlanamıyorum

25 Nisan 2013 1

Bugün siteye Skype kullanımı ile ilgili yazılar koymaya başladım ve bazı şeyleri test etmek için Hotmail hesabımla Skype’a bağlanmaya çalıştım saatlerce. Ancak İnternet’in altını üstüne getirdikten sonra şu blog yazısını buldum. İki satırlık yazıya bakılırsa bazı kullanıcılar  Microsoft MSN hesapları ile Skype’a bağlanamıyorlarmış ve şirket yetkilileri durumun farkındaymışlar ve problemin çözümü üzerinde çalışıyorlarmış.

Bunu araştırırken ilginç bazı şeyler keşfettim ve sizlerle paylaşmak istiyorum.

Eğer ESET Antivirüs kullanıyorsanız ve Hotmail hesabiyla Skype bağlantısı sorunlari yaşıyorsanız  SSL Taramasını iptal etmeniz gerekiyormuş. Bunun için ESET açıkken F5‘e basın.

Internet ve Eposta -> Protokol Filtreleme ->SSL -> SSL Protokolünü Tarama -> OK sıralamasını takip edin. Bende Türkçe ESET kurulu olmadığı için ben tahmini çevirilerini verdim. Umarım doğrusunu bulmak zor olmaz.

Ayrıca eğer Skype ile ilgili bağlantı problemi yaşarsanız  ya da Microsoft hesabım ile Skype’a giremiyorum diyorsaniz ilk olarak Skype  Yardım menüsünün altındaki Kalp Atışı (Skype’ın Durumu) seçeneğini tıklayarak bu siteye ulaşıp genel bir problem olup olmadığına bakabilirsiniz.

skype-kalp-atisi

Aşağıdakilerden birini mi aramıştınız?

1 Yorum »

  1. CAn 12 Haziran 2013 , 16:22 - Reply

    paylaşımın icin tşkk doğru tespit :)

Yorum Yapın »