Skype’ta Kişi Arama Ve Bulma

25 Nisan 2013 1

Skype’a Kişi Ekleme başlıklı yazımızda yazım tarihi itibariyle en son Skype sürümünde (6.3.0.105) nasıl kişi eklemesi yapıldığını gösterdim. Maalesef Skype 5.0 sürümünden itibaren Skype ile aşağıdaki resimde görüldüğü üzere ülkeye, şehire, dil seçimine veya cinsiyete göre eski usül kişi araması yapılamıyor.

skype-kisi-bul

Ancak Skype’ın arama özelliği olan eski versiyonunu kullanmak isterseniz aşağıdaki bağlantıdan Skype 5.0‘ten daha düşük bir versiyonu indirebilirsiniz.

Yukarıdaki bağlantıdan indireceğiniz eski versiyonların şu an mevcut Skype sunucuları ile uyumlu olduğunu pek sanmıyorum ama şayet dener ve başarılı olursanız, lütfen hangi versiyonu indirip hangi sisteme kurduğunuzu yorum yaparak bize de bildirin ki sizden sonraki okuyucularımız da bu bilgiden faydalansınlar. Şimdiden teşekkürler.

Ayrıca Facebook, Outlook ya da bazı eposta servislerinden kişileri içeri aktarma yöntemiyle Skype’a kişi eklemek için bu bağlantıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Aşağıdakilerden birini mi aramıştınız?

1 Yorum »

  1. yz 07 Aralık 2013 , 12:37 - Reply

    eski sürümü de indirsek,online kişiler de bulsak bir anlamı olmuyor. Çünkü skype kendini otomatik güncelliyor. Hadi biz güncellemeyi kapattık diyelim. Bulduğumuz kişiler son sürüm oluyor. Son sürümde, listemde olmayan kişiler beni rahatsız etmesin seçeneği varsayılan olarak işaretli. Bu durumdaki kişi ne mesajınızı ne de çağrınızı görüyor. Sadece beni ekle teklifinizi görebiliyor. Eklerse,belki.
    Uzun lafın kısası Skype bitmiştir. MSN gibi kendi ipini çekmiştir.

Yorum Yapın »