Web Sayfalarından Düz Metin Olarak Yazı Kopyalama

25 Nisan 2013 0

Herhangi bir web sayfasından yazı kopyalayıp MS Word gibi herhangi bir programa kopyaladığınız metni yapıştırırsanız yapıştırılan metnin kopyalanan sitedeki biçimlendirmesiyle birlikte kopyalanmış olduğunu göreceksiniz. Ancak çoğu zaman mevcut dökümanınızın biçimlendirmesi(yazı tipi, yazı büyüklüğü ve rengi vs. gibi) kopyalanan metninkinden farklı olacaktır. Bu durumda yapıştırma işleminden sonra, ayrıca yeni yapıştırılan metni biçimlendirmeniz gerekecektir.

Aşağıdaki eklenti ölmüş artık! Siz en iyisi Copy Pure Text‘i indirin.

Eğer tarayıcınız Firefox ise bu soruna Copy Plain Text eklentisi ile bir çözüm getirebilirsiniz. Eklentiyi yükledikten sonra bütün yapmanız gereken kopyalacağınız seçili alan üzerindeyken sağ tıklayıp Copy as Plain Text seçeneğini seçmeniz. Panoya alınmış olan bu metni yapıştırdığınız taktirde metin, düz metin  olarak kopyalanacakve kullandığınız dökümanın formatına uyumlu olarak yapıştırılacaktır.

Eğer bundan sonraki bütün kopyalama/yapıştırma işlemlerini bu şekilde yapmak istiyorsanız Firefox Araçlar menüsünden Eklentiler‘e giderek Copy Plain Text eklentisini bulun ve Seçenekler‘i tıklayarak “Make as default COPY action” kutusunu işaretleyin. Bundan sonra yapacağınız bütün kopyalama/yapıştırma işlemleri düz metin olarak yapılacaktır.


Aşağıdakilerden birini mi aramıştınız?

Yorum Yapın »