Windows 8’de Kurtarma Sürücüsü veya Sistem Onarım Diskinin Kullanımı

01 Aralık 2013 0

Normal şartlarda Kurtarma Sürücüsü veya Sistem Onarım Diski son çare olarak kullanılmak üzere elinizin altında bulunmalıdır. Bilgisayarınız üst üste başlamakta başarısız olursa, Windows 8 problemi araştırıp çözmeniz için Gelişmiş Başlangıç Menüsü’nü otomatik olarak açar.

Windows, Gelişmiş Başlangıç Menüsü’nü açamazsa kurtarma sürücüsüne, sistem onarım diskine veya Windows 8 kurulum diskine ihtiyacınız olacaktır. Kurtarma medyasını bilgisayarınıza takıp bilgisayarınızı tekrar başlatın. Bilgisayarınız otomatik olarak kurtarma medyasını yükleyecektir. (Eğer kurtarma medyası açılmazsa sürücü yükleme sıralamasında değişiklik yapmanız gerekecektir.)

windows-8-gelismis-baslangic-menusu

Kurtarma medyası yüklendiğinde sorun giderme ve onarım seçenekleriyle karşılaşacaksınız. Burada bilgisayarınızı yenileyip fabrika çıkışına geri çevirebilir veya sistemi eski konumuna getirme, önceden oluşturulmuş imajını yüklenme ya da otomatik onarım imkanları için gelişmiş seçeneklere ulaşabilirsiniz. Hatta kendinize güveniyorsanız ve bilgisayar bilginiz iyiyse komut seçeneğiyle problemleri adım adım çözebilirsiniz.

Eğer bilgisayar yüklenmezse otomatik onarım veya sistem geri yükleme seçeneklerini deneyiniz. Yenileme veya bilgisayarı sıfırlama yani fabrika çıkışına geri dönüştürme de problemi her seferinde çözer.

Aşağıdakilerden birini mi aramıştınız?

Yorum Yapın »