Word Dosyasını Online Emailsiz PDF’e Çevirme

18 Nisan 2015 1

Microsoft Office 2003, 2007, 2010, 2013 ve Office 365 WORD dosyasını online olarak Adobe PDF formatına dönüştürmek için aşağıda bağlantılarını verdiğim siteleri kullanabilirsiniz.

 • Sitelerin hiçbiri üyelik gerektirmez.
 • PDF dosyasını indirmeniz için herhangi bir e-posta adresi girmenize gerek yok.
 • Bütün sitelerde sağlanan servis ÜCRETSİZDİR.
 • Sitelerin hemen hepsinde sadece Word dosyalarını değil Excel, PowerPoint vs. gibi diğer Office dosyalarını ya da HTML ve resim dosyalarını da PDF’ye ücretsiz çevirebilirsiniz.
 • Sitelerin tamamı 271KB boyutunda içinde resimler, tablolar, içindekiler sayfası ve altbilgi bölümü bulunan 39 sayfalık bir Word 2010 dosyası ile test edildi.
 • Aşağıdaki liste en beğendiğim site en üst sırada olacak şekilde sıralandı.
 • Aşağıdaki resimde sitelerin çevirdiği PDF dosyalarının boyutlarını karşılaştırabilirsiniz. Sadece küçük dosya boyutu önemliyse, o zaman en küçük dosyayı oluşturan online-convert.com sitesine doğrudan gidebilirsiniz. Ancak çevrilen dosyaların özellikleri açısından linklerin altındaki detayları da okuyun lütfen.

pdf-dosya-boylari

Sitelerin Kullanımı:

 1. Bağlantıya tıkladığınızda açılan sayfada reklamları falan atlayıp doğrudan sayfanın aşağıdaki resimlerde görünen bölümüne gidin.
 2. Bilgisayarınızdaki ayara göre hangisi görünürse Select Files, Browse, Choose File, Dosya Seç gibi tuşlardan birine tıklayın ve çevirmek istediğiniz Word dosyasını bilgisayarınızdan seçin.
 3. Convert (File) tuşuna basın.
 4. Sitelerin bazılarında dönüştürülen dosya otomatik olarak Dosya Aç penceresinde görünüyor (ki bunları doğrudan bilgisayarınızda bir yer seçip kaydedebilirsiniz), ya da bazıları size çevirme işinin yapıldığı pencerenin altında ya da yanında bir Download linki sunuyor.

online2pdf.com

online2pdf

Listenin en iyisi bence. Aşağıdaki listede belirtilen formatları çevirebiliyor. İçindekiler sayfası tıklanabiliyor ve bu sayfadan otomatik olarak PDF yer imleri oluşturuyor. Çevrilen PDF dosyası orjinal Word dosyası ile tamamen aynı. Resim dosyalarında hiçbir kalite düşüklüğü yok. Dosya boyutu da oldukça küçük. Birden çok dosyayı anyı anda çevirme imkanı var. Tek dosyada 50MB, çoklu dosya çevirmede de 100MB sınırı var.

Dökuman Dosya Formatları: pdf, xps, oxps, ps, rtf, txt
Resim Dosya Formatları: jpg, gif, png, bmp, tif, mdi
MS Office Dosya Formatları: doc, xls, pps, ppt, pub, docx, xlsx, pptx, ppsx ve daha fazlası.
OpenDocument Dosya Formatları: odt, ods, odp, odg, odi, odm, odc, odf


online-convert.com

online-convert

En küçük doya boyutu, kalite çok iyi, içindekiler sayfası tıklanabilir ama yer imleri oluşturmuyor.


freepdfconvert.com

freepdfconvert.com

Dosya boyutu büyük ama kalite çok iyi, içindekiler sayfası tıklanabilir ve yer imleri oluşturuyor.


smallpdf.com

smallpdf.com

Dosyayı çekip doğrudan sayfanın üzerinde bırakabiliyorsunuz. Herhangi bir tusa basmadan çevirme işi başlıyor. İçindekiler sayfası tıklanabilir ama yer imleri oluşturmuyor.


convertonlinefree.com

convertonlinefree.com

Oldukça fazla doysa çevirme işini destekliyor site. Ancak farklı dosya formatları için sitenin farklı yerlerine gitmek gerekiyor. Orta boyutta oldukça kaliteli, içindekiler sayfası tıklanabilir ve yer imleri olmayan bir PDF dosyası oluşturuyor.

Gelen ziyaretçiler bu anahtar kelimeleri aramışlar:

1 Yorum »

 1. Orbey 06 Nisan 2016 , 13:54 - Reply

  paylaşım için tşkler.
  denedim çok işime yaradı
  sunmuş olduğunuz çözümlerden
  dolayı tşk ederim

Yorum Yapın »